Mobil

Nezapomínejte, historie je stavebním kamenem pro současnost

Někoho baví to a někoho zase ono. Už ve škole jste nemuseli mít některé vyučovací předměty, protože Vás nebavilo učit se, kdo kdy žil, co udělal. Proč se to stále učit? Koho to zajímá? Jednou se tak stalo. V pořádku. Ale co my s tím dnes? Už je to za námi.

gobelín

Jenže ono to není tak jednoduché.
Kdyby přece nebylo těch našich významných předků, nebyli bychom tak daleko ani my. Současnost a historie mají k sobě sakra blízko! A propojení těchto dvou epoch je vážně důležité.

Všechno má svou historickou podstatu.
Ať jsou to vynálezy, nebo historie vzniku řemesla, či snad vzniku krajů v naší zemi. Prostě čehokoliv. A když tedy dějepisu a historii vůbec nehovíte, potom věřte, že historické kořeny, např. řemeslné dílny Vás mohou ovlivnit při výběru řemeslníků. Jestliže se dozvíte, že řemeslo se v některých současných dílnách přenáší z generace na generaci už po několik desítek let, budete mít přece větší důvěru v jejich služby, nebo produkty. Geny se nezapřou. A historické technologie předků, které z rodinné řemeslné dílny činí vyhledávanou firmou, jsou zárukou kvality, kterou žádná jiná nevlastní! A na tomto příkladu vidíte, jak je moderní současnost úzce propojená s historickým podtextem!

budoucnost

  • Která společnost navazuje na historické technologie práce?
  • Modernizuje technologické postupy, ale přitom zachovává původní recept výroby?
  • Která společnost zná tento recept na kvalitně odvedenou práci v podobě služeb, nebo v podobě produktu?

Současnost a historie jde ruku v ruce! I když vznikají nové a modernější pracovní postupy, vždycky staví na poznání historie. Tak to prostě je. Všechno má svou posloupnost. Vždycky se musí začít od jednoduchého a postupovat ke složitému. I naše společnost už v této fázi tvoří historii. To proto, aby budoucí současnost měla na čem stavět.
Zajímejte se tedy o historické kořeny současnosti, abyste se mohli lépe rozhodovat!

Mohlo by se vám také líbit...