Mobil

Používání mobilů ve školách

Děti, v dnešní době patří mezi největší uživatelé mobilních telefonů. Ti jsou viděni na svých mobilních telefonech od rána až do večera ale jak je to s použitím ve škole? Mnoho škol zakazuje používání telefonu během celé výuky. Školy se shodují, že používání telefonu ruší děti od běžné výuky a zvýšilo se procento dětí, kteří jsou nepozorní a roztěkaní. Bohužel tento zákaz je ale proti zákonu, který určuje Česká školní inspekce, která doporučuje, aby školy školní řád ohledně používání telefonu upravili, nikoli zakázali.

foťák v mobilu

Další školy povolily používání mobilních telefonů aspoň o přestávkách. Toto je jedno z řešení, ke kterému se přiklání mnoho škol. Bohužel si umíte představit, jak to po skončení výuky vypadá o přestávce. Všechny děti sedí nad mobilem a dohání vše, co za tu hodinu nestihli pročíst. Výhodou je, že aspoň o výuce jsou děti pozorné a vnímavé.

Některé školy používání mobilních telefonů během výuky podporují. Právě používání mobilu využívají k výuce a dohledání potřebných informací. Mimo jiné tyto školy dovolují nejen používání mobilu ale také tabletu.

V případě, že žák poruší školní řád a použije mobilní telefon během školní výuky má učitel právo odebrat telefon a vrátit ho až po skončení výuky.
Mobil, děti

Použití mobilních telefonů má své výhody i nevýhody, pojďme se na některé z nich podívat.

Výhody:

· mobil může být využíván jako učební pomůcka při výuce

· v případě ohrožení může sloužit jako rychlá pomoc

· díky nahranému videu byla už několikrát odhalena šikana ve školách

Nevýhody:

· mobil ruší žáky i učitele od výuky

· vzniká větší závislost na mobilní telefony

· může se vyskytnout kyberšikana, která v dnešní době trápí čím dál tím víc škol

Ať už patříte mezi příznivce nebo odpůrce telefonu ve škole tak jedno pravidlo je jisté. Používání telefonu v malé míře ve škole nijak nevadí, naopak může být prospěšné.

Mohlo by se vám také líbit...