Byt a dům

Byt a dům

Jaké výhody a nevýhody má život v bytě a jaké v domě. Nejprve se podívejme na byt. Typickým místem, kde se nacházejí byty, jsou staré, ale i nové panelové domy na sídlištích. V každém takovém domě je mnoho bytů, na každém patře hned několik, které spolu sousedí. Další sousedy zde naleznete o patro níž, ale i v patrech nad Vámi. Mnoho lidí, mnoho zvyků, tak se může stát, že nějaký hlučnější soused Vás bude rušit hlasitou hudbou, domácí hádkou či oslavou. Také může mít temperamentní děti, které jak se říká, boří dům svými lumpárnami a ruší tak ostatní sousedy. A najít ve své posteli sousedovo mazlíčka, který Vám způsobí mdloby, protože jde o uprchlou tarantuli nebo hada… Nic příjemného.
Výhodou života v bytě, je snadná občanská vybavenost, školy, lékaři, obchody, kina i divadla, zaměstnání, městská hromadná doprava, snadná dostupnost čehokoli.
dům v horské oblasti
Dům. U něho velmi záleží na jeho poloze. Dům v klidné části města dokáže poskytnout všechny výhody života ve městě a navíc Vám zajistí větší míru soukromí, zahradu okolo domu pro Vaše děti i mazlíčky. Dům na venkově zase přináší klidné a zdravé prostředí, ale také obvykle nutnost dojíždění, čili potřebu auta či jiného dopravního prostředku. Nevýhodou může být právě nedostatek příležitostí k zaměstnání i zábavě, přesněji, jejich dostupnost dopravním prostředkem osobního charakteru. Nevýhodou, hlavně starších domů je, že potřebují neustálou údržbu, úpravu zahrady a další úkony, které Vám dozajista zaručí aktivitu i po návratu z práce. Ovšem taková letní grilovačka na zahradě s přáteli u svého domu, je nezapomenutelný zážitek.
panelový dům s mnoha byty
Mezi bytem a domem také vzniká rozdíl podle toho, zda jste nájemcem, nebo vlastníkem. Jako vlastník máte určité povinnosti, ale také výhody, jako možnost dědit a podobně. Jako nájemník nemůžete o velkých zásahů do vzhledu bytu rozhodovat sami, musí Vám to být schváleno vlastníkem. Peníze za bydlení nedáváte do svého, ale do cizího.
Každému vyhovuje něco jiného, proto je dobře, že každý má možnost volby.