Byt a dům

Je bytový architekt Praha užitečný?

Není třeba říkat, že stěhování do nového bytu není zrovna snadné. Je s tím spojena spousta stresu a práce. To platí zvláště v případě, kdy chcete, aby váš nový domov (či staronový, pokud se nestěhujete, ale provádíte například kompletní rekonstrukci) vypadal přesně podle vašich představ.

Máte-li alespoň částečně estetické cítění, pak také chcete, aby působil dobře i na ostatní. Měl by vytvářet útulnou, příjemnou atmosféru, vhodnou k tomu, abyste si odpočinuli po náročném pracovním dni, a zároveň mohli pohodlně provádět veškeré nezbytné domácí práce. Zároveň by měl být také jednoduchý na údržbu.

hypoteka1

Je jasné, že zkombinovat všechny tyto věci není nic jednoduchého, a že jen málokdo z nás to dokáže uspokojivě provést. Mnohým to nevadí, stačí, když se to líbí jim. Pokud ale nechcete, aby například jednotlivé místnosti nebyly „každý pes, jiná ves“, či aby například z obývacího pokoje nedýchal kýč, je lepší si najmout profesionála.

Tím může být bytový architekt Praha. A co pro vás může udělat? Nejprve si vyslechne vaše představy a požadavky. Vyslechne, co byste v bytě potřebovali (například bezdětný pár či jedinec asi nebude potřebovat dětský pokoj, zatímco pro rodinu je to nutnost), jaký by měl být celkový motiv, tedy jestli například chcete jít do moderního chromu, kovu a lesku, nebo vás láká spíš stará klasika jako je dřevo. V neposlední řadě také zhodnotí vaše finanční možnosti.

Na základě všech těchto údajů vyrobí návrh, který vám díky moderním technologiím může ukázat na svém počítači ve 3D grafice. Budete tak mít přesnou představu, jak vše bude vypadat. Vy pak s tím buď můžete souhlasit, nebo k tomu můžete mít výhrady. Sednete si tedy spolu s architektem, a řeknete si, co by se dalo změnit, co tam chybí, a co by se dalo vylepšit.

smlouva1

Otázka samozřejmě je, zda je takováto služba vůbec výhodná. Přeci jen, dávat peníze jen za to, aby nám někdo navrhl byt? Zde ale záleží na tom, jak moc reprezentativní musí být. Věřte, že v některých případech to skutečně nejsou vyhozené peníze.

Mohlo by se vám také líbit...