Nezařazené

Bazén by měl být součástí i vaší zahrady

Co vám v létě nesmí chybět na zahradě? Určitě bazén! Ten se v současné době stává nepostradatelnou součástí našich zahrad. Využijí ho nejen děti, ale i dospělí a radost tak vlastně udělá celé rodině.
 
Nejvíce ho oceníme v horkých letních dnech, kdy nám dokáže poskytnut příjemné osvěžení a dětem také mnoho zábavy a aktivní vyžití. Skvělí způsob trávení volna.
 
Bazén lze zakoupit ve specializovaných prodejnách, ale třeba i v hobby marketu. Před samotnou koupí nejdříve vyberte místo a dobře si ho změřte, zvažte způsob umístění, ale i to, jak moc bude v sezóně využit, co se vám vyplatí pořídit a co bude naopak zbytečnost. Nezapomeňte zvážit i finanční možnosti.

Výběr konkrétního bazénu si dobře promyslete

Již před nákupem je dobré vědět, kolik peněz chcete přibližně investovat, co očekáváte a chcete. Většinou už máte rozmyšleno i to, zda se u vás na zahradě zabydlí varianty nadzemní nebo zapuštěná.Každá varianta má svá pro a proti, záleží opravdu pouze na vás, kterou si vyberete, a která je ve vašich finančních možnostech.
 
Nejběžnější a nejdostupnější typ na našich zahradách je bazén nadzemní s nafukovacím prstencem nebo kovovou konstrukcí.Lze je sehnat v nižším i vyšším provedení a různých průměrech. Kulaté i oválné.
 
Pak tu máme varianty finančně nákladnější a to jsou bazény zapuštěné. Bývají větší a hlubší, ale vypadají elegantněji. Mají ale také podstatně více možností, co se jejich tvaru týká.

Nezapomínejte na další nezbytnosti

Nicméně když už si bazén pořídíte, je třeba užívat ho efektivně a maximálně si ho užít. To však také znamená o něj dobře pečovat, tedy především o vodu v něm. Z těchto důvodu si nezapomeňte opatřit ještě několik nezbytností.
 
Patří sem filtrace, nejrůznější ochranné plachty nebo kryty a solární fólie, schůdky, chemické, také třeba vysavač, teploměr či dávkovač na tablety. Určitě ale pamatujte na prostředky pro úpravu vody a testery pH.
 
Pravidelně pečujte o vodu a měřte hodnoty pH, ty jsou rozhodující pro dávkování konkrétních přípravků. Budete-li o bazén dobře pečovat, odmění se vám dlouhou životností a vy si tak budete každé léto užívat v klidu vlastního domova a nebudete muset spoléhat na přeplněná koupaliště nebo rybníky.

Mohlo by se vám také líbit...