Nezařazené

Kanárské ostrovy – úžasná lednová dovolená

Kanárské ostrovy jsou oblíbenou turistickou destinací nejen u českých turistů. Pokud se rozhodnete pro zimní dovolenou, nemůžete si vybrat lépe. Kanárské ostrovy jsou sázka na jistotu v každém ročním období. Pro české turisty mají tyto ostrovy mnoho výhod.

Cesta na tyto ostrovy není nijak dlouhá – asi 5 hodin letu ze střední Evropy (záleží na tom, který ostrov si vyberete). Cenově se jednotlivé ostrovy mohou lišit samozřejmě i podle komfortu, který nabízí daný hotel.
klídek na pláži
Teplé počasí je díky subtropickému podnebí, i přes zimu, kdy se teplota pohybuje okolo příjemných 25 stupňů a voda okolo 20 stupňů – sice koupání by bylo v tomto případě asi jen pro otužilé, ale ne každý na své dovolené vyhledává tropické čtyřicítky. Takovéto počasí je vhodné např. na výlety, což není žádný problém, protože všechny Kanárské ostrovy mají co nabídnout.

Kanáry spadají pod Španělsko a skládají se ze 7 hlavních ostrovů a několika menších ležících v severní části Atlantického oceánu. Pojďme si představit turisticky nejatraktivnější ostrov Tenerife.
líbání na pláži

Tenerife

Jedná se o turisticky nejpopulárnější ostrov, kam každoročně přijíždí nespočet turistů. Je to největší ostrov z celého souostroví a dle turistů, kteří byli na více ostrovech na Kanárech, se jedná taky o nejhezčí. Téměř 50% ostova se nachází v oblasti chráněného území.

Celý ostrov má nádhernou krajinu, ale většina turistů míří spíše na jih, protože sever je z velké části skalnatý. Přesto se na severu a hlavně ve středu ostrova nachází mnoho turisticky zajímavých míst, což jsou většinou velká města jako např. Icod de los Vinos, La Orotava nebo třeba hlavní město Santa Cruz de Tenerife.

Jih má nádherné písčité pláže, ale většina písku z nich byla přivezena ze Sahary. Hlavně díky plážím je jižní část Tenerife navštěvovanější. I na jihu ostrova se však nachází významná města, která jsou atraktivní pro turisty, jako jsou např. Candelaria či Los Cristianos.

Mohlo by se vám také líbit...