Business

Když se vám nedaří sestavit nábytek

Stěhovací firmy v Praze mají v popisu práce mimo jiné i rozmontování a sestavení nábytku. Netýká se to však pouze situací, kdy se stěhujete, můžete o tuto práci požádat kdykoli, třeba pouze v případě, že si chcete pořídit nový nábytek do obývacího pokoje a do ložnice, a ten vám přivezou v kartonových krabicích jako stavebnici.

Sestavování dětských stavebnic sice patří k nejlepším typům hraček a děti se jimi nejen zabaví, ale zejména seznámí s tvořivou a manuální prací, jenže ne vždy je nábytková stavebnice pro dospělé ideálním výukovým materiálem. Mnoho lidí si nedokáže s kompletací nábytku poradit, a to z několika důvodů. Proč raději povolat na montáž nábytku stěhováky?

papírový karton

Návod vyžaduje IQ 140 – s trochou nadsázky můžeme říci, že některé návody na sestavení nábytku jsou na takové úrovni, že vyžadují nadprůměrnou inteligenci. Jenže každý není vědec s akademickým titulem. Existují dokonce i návody titěrné, na které potřebujete lupu, a mnohé z nich nevyluštíte ani se silnými dioptrickými brýlemi. Chápeme, že výrobci se snaží ušetřit, ale toto není zrovna ten správný způsob. Pokud jste v úzkých a stojíte bezradně nad hromadou prkének, povolejte raději na tuto práci profesionály.

kartonová krabice

Nemáte potřebné vybavení – u montáží nábytku se někdy stává, že vám nestačí běžné ruční nářadí. Někdy potřebujete truhlářskou svěrku, jindy např. při pověšení skříněk dlouhou vodováhu, jindy se hodí vrtačka a elektrický šroubovák, tu a tam je potřeba něco přiříznout přímočarou pilou nebo zbrousit či odebrat třísku hoblíkem či bruskou. Stěhovací firmy toto nářadí mají k dispozici.

Padá vám to z ruky – u některých montáží nábytku je zapotřebí tu a tam něco přidržet, chytnout, zvednout a posunout, a když se vám náhodou nějaká deska vysmekne z ruky a dopadne na zem z větší výšky, odštípne se roh nebo hrana desky a máte po legraci. Toto se stává například u větších dílů nábytku, např. desek dveří u šatních skříní. Stěhovací firmy mají na tuto práci svůj systém a jsou navíc proti poškození cizího majetku pojištěné.

Mohlo by se vám také líbit...