Děti

Děti jsou štěstí

Co pro vás znamená láska? Pro mě láska znamená opravdu mnoho. Já, i když žiji se se synem pouze sama, tak si myslím, že mateřská láska je pro mě opravdu nejdůležitější. Ale zase na druhou stranu musím říct, že někdo vůbec necítí být matkou, rodičem. Třeba moje kamarádka, které je třicet osm let, tak ta mi vždycky říká, že by vůbec nikdy nechtěla mít děti. Když jsem se jí ptala proč, tak mi řekla, že se na to necítí. Sama mi ale ihned potvrdila, že děti má hodně ráda, že je zbožňuje, ale pouze cizí děti. Svoje vlastní děti by prý vůbec nechtěla, protože by na ně asi neměla dost času. Prý vůbec necítí žádný mateřský cit a ani mateřskou lásku.

Děti jsou mé štětsí.

Ale zase na druhou stranu musím říct, že ta kamarádka je opravdu skvělá a moc ráda hlídá moje dvě děti. Moje děti jsou takové divoké, a tak se docela divím, že to kamarádce nevadí. I když ona slibovala, že jí to opravdu nevadí, je ráda, když může hlídat děti. Prý si alespoň chvilku pohraje s dětmi a zjistí, jaká by asi byla máma. A ona mi vždycky říká, že by byla špatná máma, protože nemá moc trpělivosti a na nějaké zlobivé děti by prý neměla nervy. No, dávám ji opravdu za pravdu, protože moje děti jsou vážně divoké a mě taky někdy dobývají síly, a tak si říkám, že opravdu záleží na každém, kdo jakou má mateřskou lásku, protože někdo ji třeba nemá vůbec.

S dětmi je zábava.

A opravdu se nejde na někoho za tohle zlobit. Pokud někdo děti chce, tak je má a když je někdo nechce, tak je nemá tečka. To je opravdu logické. A vy jste rádi rodiči? Abych se přiznala, tak já jsem ze začátku taky moc děti nechtěla, ale když jsem stárla, tak jsem si řekla, že je asi čas mít děti. Nevím, jak ses to stalo, ale nějak na mě dopadla mateřská láska a nyní jsem ráda, že jsme to udělala a mám krásné děti. Myslím si, že s dětmi je život o dost krásnější, a hlavně taky více veselejší. 

Mohlo by se vám také líbit...