Business

Matematika

Jaký byl na základní škole váš oblíbený předmět? Asi málokdo odpoví, že to byla matematika, a přitom matematika je skutečně zajímavý obor. Mít rád čísla, řešit číselné kódy, luštit logické úlohy, to pro mnoho lidí budete představovat podivíny. Ale každý má nějaké záliby a proč ne zrovna čísla?

Můžeme si myslet, že co se týká matematiky, bylo už vše vymyšleno a není moc co nového objevovat, ale opak je pravdou, protože jak se stále posouvají hranice možností počítačů, tak se může posouvat i složitost matematických výpočtů. Základní zákony už zřejmě byly objevené, ale to neznamená, že se nemůže narodit nový Einstein a přijít s novou, neskutečnou teorií, kterou můžou současné výkonné počítače dokázat.

čísla

Matematika je přesná, a proto se jí říká královna věd. Jedna a jedna budou vždy dvě, ať to počítáte, jak počítáte. Téměř celý svět počítá v desítkové soustavě, ale existuje i dvojková, šestnáctková a další, které využívají počítače a informační systémy.

Pokud vás na základní škole bavila matematika a čísla, máte několik možností, jak se s čísly i nadále potkávat v zaměstnání. Můžete jít studovat na vysokou školu matematicko-fyzikální a stát se teoretickým matematikem, který bude celý život koukat do čísel. Trochu menší podivín budete, když začnete matematiku vyučovat.

matematika

Pokud vás matematika baví, umíte vysvětlovat a máte trpělivost s dětmi, bude to pro vás ideální zaměstnání. Pokud ale nechcete učit a dávat dětem špatné známky, můžete se stát účetním. Účetnictví Praha 4 Jkcredit je práce, kde vám musí sedět všechny výpočty, příjmy, výdaje, faktury do posledního haléře, co vám, jako milovníkům matematiky a čísel bude přinášet pocit uspokojení a práce se vám stane koníčkem. Matematika není těžká, jen ji musíte porozumět a naučit se její zákonitosti. Je to královna, takže to není zadarmo, ale když ji pochopíte, zamilujete si ji.

Mohlo by se vám také líbit...