Business

Vydejte se s vašimi jablky na trh


Jablka jsou natolik oblíbenou potravinou, že bychom asi stěží hledali někoho, kdo by je neznal. Pochutnáváme si na nich v podobě syrové, využíváme je i pro tepelnou úpravu do jablečných závinů nebo žemlovky a můžeme je i dlouhodobě skladovat, tedy samozřejmě pouze odrůdy k tomu určené. Nejvíce si ceníme úrody vlastní, anebo té, co pochází z tuzemských zdrojů. Jakmile víme, že je vypěstoval někdo s láskou, a že nepoužíval k ošetřování stromů žádné toxické chemikálie, s radostí si dopřejeme to, co nám příroda poskytuje odnepaměti.

jablka na stromě

Jestliže právě vy máte možnost pěstovat a sklízet na svém pozemku jablka, a máte jich k dispozici větší množství, můžete se s nimi vypravit do tržnice a nabízet je k prodeji. Vyvstává pak otázka, v čem tam jablka dopravit, aby to bylo bezpečné a spolehlivé.

dvě jablka

Mnoho pěstitelů ovoce a zeleniny stále sází na osvědčené dřevěné bedýnky. V zásadě pro krátkodobé skladování nebo pro přenášení úrody z místa sklizně do skladu to může stačit, ale pro větší množství úrody to nebude příliš ideální. Dřevo totiž rychle stárne, nasákne vodou, vlhkostí a nečistotami, kroutí se a praská. Velký problém je zejména při transportu, kdy jsou bedýnky vyskládané na sebe v několika řadách, a jelikož se do sebe nemohou zaklesnout, stačí jedna ostrá zatáčka a bedýnky se v autě sesypou na jednu hromadu.

V takovém případě se vyplatí namísto dřevěných přepravek vsadit na stohovatelné přepravky z polypropylenu. Tento plast se již velmi dobře osvědčil v potravinářském průmyslu a v zemědělství, instalatéři z něj dokonce zhotovují vodovodní rozvody a kromě zdravotní nezávadnosti materiálu můžete počítat i s dostatečnou pevností přepravek. Každá z nich je také opatřena zářezy a při stohování na sebe se bedny nemohou převrátit, tím pádem je přeprava vašich jablek (a nejen jablek) bezpečná.

Mohlo by se vám také líbit...