Děti

Co dělat doma s dětmi, když vám plány pokazilo počasí? I doma může být opravdu zábava!

Měli jste na víkend připravený program pro děti ale plány vám narušilo počasí? Zabavit se můžete i doma a vy i děti si to užijete. Co můžete dělat? 

Co dělat doma s dětmi, když vám plány pokazilo počasí? I doma může být opravdu zábava! 

Chtěli jste si užít víkend s dětmi, ale nemůžete se věnovat svým plánům, protože venku prší a je škaredě? To vůbec nevadí, můžete se přece zabavit i doma. Pokud se vám nechce ven, připravte pro děti doma netradiční program, uvidíte, že si to všichni užijete a vůbec se nemusíte bát toho, že by někdo byl zklamaný. Zábavu uzpůsobte věku dítěte ale ji jeho zájmům. Někdy stačí něco opravdu jednoduchého a může to být příjemná změna, která děti zaujme. 

děti si hrají

Vypněte televizi

Pokud zůstanete doma, nabízí se, pustit si televizi, udělat popcorn a koukat na filmy či pohádky. Jenže to můžete klidně udělat večer, během dne se ale zkuste zabavit jinak. S menšími dětmi můžete stavět kostky, skládat jednoduché puzzle nebo si malovat a tvořit z modelíny. S těmi většími dětmi ale už můžete uspořádat turnaj v deskových hrách nebo si můžete zahrát karty. Určitě ale nemusíte zůstat jen u stolu a hrát si. Využít čas můžete i ke čtení, prohlížení fotografií a podobně, třeba s dětmi vytřiďte i starší věci a udělejte pořádek, pokud je chcete zapřáhnout do činností, které třeba normálně děti v oblibě nemají, udělejte jim z toho taky trošku zábavu. 

děti rády pečou

Vzhůru do kuchyně 

Zejména holčičky pak jistě potěší, když je sebou vezmete do kuchyně. Společně si něco dobrého upečte nebo uvařte, menší děti zbožňují, když mohou pomáhat v kuchyni. Nechte je míchat, sypat mouku nebo cukr, společně ochutnávejte nebo si upečte perníčky. Děti mohou vykrajovat a až dobroty upečete, můžete je společně ozdobit polevou. Upéct si můžete i malé dortíčky nebo muffiny. Využijte trochu své kreativity. I svačinku si můžete udělat v podobě zvířátek a podobně. I tyto netradiční chvilky si jistě velmi dobře užijete. Stejně tak si můžete doma udělat třeba malý kosmetický salon. A děti na to nezapomenou. 

Ani když bude venku pršet, nemusíte se doma nudit a být smutní. Když se budete dětem věnovat, i doma s nimi bude velká zábava. 

Mohlo by se vám také líbit...