Životní styl

Ranní rituály pro více energie

Většina úspěšných a spokojených lidí vstává brzy. Ještě než jdou budit děti nebo vyráží vstříc pracovním povinnostem, dopřejí si čas pro sebe. Vědí, že celý den pak budou efektivnější a s lepší náladou. Jestli také vstáváte s budíkem a nestíháte ranní shon, snídaně za pochodu, přežehlit halenku, zkontrolovat sociální sítě, přečtěte si, co by vám mohlo pomoci.

Koukněte se na jakou hodinu máte nastavený budík a nařiďte ho o hodinu méně. Bude to jen vaše hodina. Váš čas. A co v té hodině dělat?

Cvičení a meditace

Cvičení vylučuje hormon dobré nálady endorfin. Stačí lehké protahování, jóga nebo pilates. Po půl hodině si dejte sprchu, na závěr studenější a ucítíte ten příjemný pocit. Zbylých třicet minut věnujte meditaci nebo vizualizaci. Představte si, co vás ten den čeká a jak vše probíhá hladce. 

cvičení

Kniha a káva

Zkuste nesledovat sociální sítě hned po ránu. Máte rozečtenou napínavou detektivku? Uvařte si kávu, nalistujte stránku a zaplujte zpátky do teplé postele. 

Kosmetické procedury

Nikde není psáno, že na pleťovou masku je čas jen večer. Vytvořte si v koupelně domácí wellness. Na vyčištěný obličej naneste hydratační masku. Ve sprše se umyjte sprchovacím olejem a tělo namasírujte kartáčem. Zapalte si svíčku s citrusovou, svěží vůní a u toho popíjejte zelený čaj. Dokonalý relax.

relax

Co je ale naprostý základ? Kvalitní spánek. Těžko budete mít chuť si po tříhodinovém spánku ráno zacvičit. Přes noc bychom měli naspat zhruba šest až osm hodin. Kolik potřebujete vy? Posuňte podle toho večerní usínání. 

A když je toho na vás moc a rituál vynecháte? Nic se neděje. Po pár dnech ucítíte sami, že je na čase opět přeřídit budík. 

Další tipy, které můžete dělat ve vaší hodince: věnovat se kreativním činnostem, zopakovat si pár anglických slovíček nebo si připravit šťávu z čerstvého ovoce. 

Mohlo by se vám také líbit...