Technika

Nezbytné technické vybavení

Prvním a nezbytným krokem při zajišťování vlastní zkušebny bývá hledání vhodného prostoru. Který musí být dostatečně izolovaný od okolního světa, aby hlasitá hudba nerušila okolí. Ideálním místem bývá chatka či vyklizená garáž. Rovněž půdní prostory, které nesousedí s bytovými jednotkami, mohou vytvořit začínající skupině dobré zázemí. Pokud se vhodný prostor podaří nalézt následuje krok druhý. A to je technické vybavení nové zkušebny. Které pomůže posunout společné hraní o stupeň výše. Ozvučovací sestavy jsou nezbytným doplňkem každé hudební skupiny, která se chystá se svým hudebním repertoárem vyrazit mezi fanoušky.

Technické vybavení

Pro začátečníky je ideálním řešením pořízení kompletního setu. Jehož součástí je i mixační pult. Do kterého je možné zapojit veškeré technické zařízení. Hlavně reproboxy, které lze rozčlenit na aktivní a pasivní. Kdy výhody toho aktivního jsou určitě více hudebníky oceňovány. Jednoduchost jejich ovládání, kdy lze pouhým zapojením do zásuvky uvést do provozu vlastní zesilovač, což u pasivního nelze. Ten musí být připojen na zesilovač externí. Pokud se kapela rozhodne pro venkovní vystupování, jsou k dispozici i reproduktory s baterií. Čímž odpadá nutnost koncertování v dosahu elektrických zásuvek. Obzvláště při pouličním vystoupení vykonají tyto reproduktory nezaplatitelnou službu. Dalším nezbytným technickým vybavením každé zkušebny jsou kvalitní mikrofony. Ať už to jsou kondenzátorové, dynamické či v poslední době oblíbené USB mikrofony.

Nová kytara

Ke kterým je potřeba hned od počátku pořídit potřebné příslušenství. Držáky, splittery, kryty. Mikrofonovým sadám dávají přednost hudebníci, kteří hrají společně na více druzích hudebních nástrojů. Kdy každý zvlášť potřebuje rozdílné snímání zvuku. Hlavně pro bicí nástroje je potřeba pořídit speciální mikrofony. Technické pomocníky si každá nově vznikající kapela doplňuje postupně. Ať už to jsou sluchátka, propojky, redukce, rekordéry. Nejdůležitější je ale přece jenom zápal a nadšení pro hudbu. Kterou tyto technické doplňky mohou zdokonalit.

Mohlo by se vám také líbit...