Peníze

Hypotéka jako prostředek k vlastnímu bydlení

Snad každý sní o vlastním bydlení a po jistotě, které přináší. Pokud jste našli ideální dům nebo byt k prodeji, není čas otálet. Nájmy bytů rok od roku stoupají a odprodej takové nemovitosti je zkrátka tím nejlepším řešením. Navíc investice do nemovitosti byla a je tou možná nejlepší úschovnou pro vaše celoživotní úspory. Jen málokdo však disponuje takovým obnosem peněz, aby vše zvládl bez pomoci banky. V takovém případ stojí za zmínku některý z hypotečních úvěrů, který dokáže financovat nemovitost až do 70% aktuální hodnoty.

rodinný dům

Pokud se blíže podáváme na klasický stavební úvěr na bydlení, jinak řečeno hypotéku, rozhodně nás překvapí její příznivý úrok. Úvěr s úrokovou sazbou hluboko pod 2% už není na našem trhu žádnou novinkou. I když se však může jednat o velmi výhodnou nabídku, nezapomínejte, že tento úrok se počítá z celkové půjčené částky. V případě hypotéky je tato částka i v řádech milionů, což rozhodně na úrocích a poplatkách banka nebude škodná.

počítání financí

V případě, kdy o hypotéku zažádáte ještě v mladším věku, si můžete splátky rozvrhnout na 30 i více let. Měsíční splátky tak rodinný rozpočet zatíží co nejméně. Banky jsou navíc v tomto ohledu velmi benevolentní a dobu splácení nechávají do jisté míry na potřebách klienta. V každém případě je potřeba počítat s ručením nemovitosti, které je dnes už celkem běžná záležitost. Ne každý však může na hypotéku dosáhnout.

Bonita klienta

Bonita klienta je pro banku nesmírně důležitá. Neboť právě ta určuje, zda budete moci dostát všem závazkům vůči své bance. Banka si navíc velmi pečlivě hlídá, jestli jsou žadatelé schopni splácet úvěr včas a v dané výši.

Pokud banka z jakéhokoliv důvodu žádost o úvěr zamítne. Ještě není potřeba ztrácet hlavu, řešením může být právě nebankovní hypotéka. Nebankovní instituce jsou ke svým klientům mnohdy benevolentnější.

Mohlo by se vám také líbit...