Politika

Hořící Amazonie

Spousta politiků svůj život točí pouze kolem peněz. V současné době je ideálním obrazem takovéhoto politika brazilský prezident Jair Bolsonaro. Tento politik je známí svým postojem, který je mnohonásobně více proekonomický než proekologický. Dobrá ekonomika státu je důležitá, je třeba si ale uvědomit, že až zničíme poslední prales, peníze nám nebudou nic platné. Nebudeme mít co dýchat a kde žít…
hořící les
Jai Bolsonaro se k současné situaci v Amazonii, kde hoří obrovské množství zdejšího pralesa (který je mimochodem nazýván plícemi světa) staví naprosto nevhodně. Informace o této situaci se do světa dostaly až po třech týdnech požárů! Vinu svádí na neziskové organizace, které podle jeho slov chtějí zvýšit pozornost k dané situaci a vydělat na ní peníze. Toto vyjádření poskytl až ve chvíli, kdy byl za svoje postoje k ochraně amazonského deštného pralesa výrazně kritizován.
tropická rostlina
Politická situace v Brazílii není jednoduchá, ale prezident ihned po jeho zvolení do funkce předal moc nad osudem tamějších pralesů do rukou ministerstva zemědělství. Toto ministerstvo však rádo přikyvuje brazilským zemědělským společnostem, pro které je jediným cílem kácet a vypalovat. Situace je o dost děsivější i kvůli tomu, že v Amazonii žije velké množství domorodých kmenů. Požáry je vyhánějí z jejich obydlí a také je zabíjí. Jde o kmeny, které nežijí v souladu s civilizací a tak je pro ně ztráta tohoto domova opravdu ničivá.
jezero v Amazonii
Díky dlouhodobému suchu dochází ke katastrofálním požárům po celém světě. Lesy mnohem rychleji hoří, a proto jsou škody mnohem ničivější. Podobná situace jako v Brazílii je v současné chvíli i na Sibiři, kde nejsou rozsáhlé lesní požáry hašeny z důvodu, že jde o obrovské prostory a cena za hašení těchto lesů by byla příliš vysoká.
Zdá se, že by bylo vhodné, aby se politici po celém světě začali zajímat více o přírodu. Bez ní nemá lidstvo kde žít a všechno ostatní bude ve chvíli, kdy vymizí poslední strom a zvíře, naprosto zbytečné.

Mohlo by se vám také líbit...