Peníze

Život penzistů

Jak se žije penzistům? To je velmi častá otázka lidí, kteří ještě neberou důchod. Tuto otázku slýchávám hlavně od mladých lidí a těch, kteří mají málo peněz a penzistům možná i závidí. Podle mého názoru nezáleží na tom, kolik penzisté berou peněz, ale spíše je to o tom, jak se jim žije, jaké mají sociální zázemí a jak si rozumí s rodinou.

Někteří penzisté nejsou spokojení se životem

Záleží taky na tom, jak se mají a jaký je hlavně jejich zdravotní stav. Víte, penzista může být bohatý, ale když má velmi špatné rodinné vztahy nebo je hodně nemocný, tak mu jsou všechny peníze světa na nic. A jak se tedy žije našim penzistům? Udělala jsem takový malý průzkum v našem městě a zeptala jsem se asi padesáti penzistů, kteří pobírají starobní důchod. A byla jsem docela překvapená, když mi více než sedmdesát procent řeklo, že se mají velmi špatně. Ostatní odpověděli, že normálně, že s penězi vyjdou, ale ani jeden penzista mi neřekl, že by se měl báječně. Je to docela zajímavé, musím říct, že jsem čekala více pozitivních odpovědí.

Někteří penzisté si na finance nestěžují

A víte proč? Protože moji dědečkové a obě babičky se prý mají hodně dobře, a ještě dokáží ušetřit hodně peněz. A to ne kvůli tomu, že byli vysoce postavení v práci nebo brali statisíce. Například můj dědeček byl horník a babička prodavačka. A i tak si prý na důchod vůbec nestěžují. Prý se jim žije krásně a nemůžou si na nic stěžovat. Víte, jsem za to moc ráda, protože vidět nešťastné prarodiče by mě vážně trápilo. Taky jsem se ptala penzistů na jejich rodinný život. Taky jsem z toho byla překvapená a docela dost zklamaná. Hodně penzistů nevycházelo se svou rodinou, a to nejen v krátkém čase, ale deset penzistů mi řeklo, že se s rodinou vůbec nestýká. Ptala jsem se na důvod, bála jsem se, že mě nadají, že mi do toho nic není, ale odpověděli mi. Prý se jen hádají kvůli budoucímu dědictví. Toto je podle mě hodně podlé od rodiny. Zajímat se o dědictví, když člověk ještě žije. A zajímá vás život penzistů. Klikněte sem na náš web pro více informací.

Mohlo by se vám také líbit...