Žena

Eliška Balzerová

Eliška Balzerová se narodila v roce 1948 ve Vsetíně. Dětství prožila v Moravských Budějovicích, kde poprvé vstoupila na prkna, která znamenají svět v dětské roli představení místního ochotnického divadla. Což předurčilo její další životní kroky. Herectví tato talentovaná herečka vystudovala na konzervatoři a JAMU v Brně. Herecké začátky, po ukončení studia, zažívá v jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Kde působila čtyři sezony. A odkud přechází do Prahy. Kde dvacet let hraje ve Vinohradském divadle. Ve kterém se naplno rozvíjí její talent a obsazována je do mnoha rolí úspěšných inscenací. Snad nejznámější titul by v té době Brouk v hlavě. Ve kterém vystoupila po boku hereckých legend. 

Divadelní scéna hry Brouk v hlavě

V devadesátých letech, spolu s hereckým kolegou Tomášem Topferem, se Eliška Balzerová pouští do obnovy divadla Na fidlovačce. Ve kterém později vystupuje, coby členka souboru, v mnoha úspěšných divadelních rolích. V roce 2012 se stává jeho ředitelkou. Spočítat role, ve kterých tato charizmatická herečka vystoupila, se sice dají dohledat. Ale je jich opravdu mnoho. Rolí nejen divadelních, ale stejné množství filmových. Navíc se rovněž věnuje dabingu, ve kterém uplatňuje kouzlo svého hlasu a  získává v něm i umělecké ocenění. Spolupracuje i s Českým rozhlasem na hrách a četbách zajímavých literárních útvarů. Úspěšné byly i její role v televizních seriálech. Kdy svou postavou MUDr. Čeňkové v Nemocnici na kraji města oslovuje po tolika letech od premiéry i současné diváky. Filmová tvorba v současné době je více než zajímavá.

Premiéra filmu Teorie tygra

Postava psycholožky v Teorii tygra, Libušky ve filmu Láska je láska či hospodyně Anežky Tiché v Poslední aristokratce. Dodnes tato mimořádná herečka pracuje coby divadelní pedagožka na Vyšší odborné škole herecké. Kde se naplno věnuje výuce mladé generace. Hlavně je učí, jak se zbavit trémy. Která je, jak sama tvrdí, největším nepřítelem každého herce. Mezi největší ocenění této významné české herečky patří umělecká cena Bambi v roce 1982, Cena Františka Filipovského v roce 2007 za nejlepší český dabing, cena Elsa v roce 2009 a 2010 Modrá kostka. Český lev za roli ve filmu Ženy v pokušení jí byl udělen v roce 2011. V témže roce obdržela v Klicperově divadle cenu Šarmantní osobnost roku. V soutěži, kterou vyhlásil Český rozhlas 2.

Mohlo by se vám také líbit...