Nákupy

Berme co příroda nabízí

Odjakživa lidstvo využívalo síly přírody a k léčbě svých zranění a nemocí používalo bylinky. Bylinkářky byly od jara do podzimu na loukách a v lesích a sbíraly nebo si přímo na zahrádce pěstovaly bylinky a koření. To si pak samy sušily, z některých vyráběly masti či tinktury. Pochopitelně každá kultura využívá sílu rostlin, které rostou na jejím území. Heřmánek, jitrocel, bazalka, meduňka, mateřídouška, ale i stromy, jako bříza či dub, to najdeme nejen na vesnici, ale i ve městě, třeba v parku. Sběr bylin se ale kvůli znečištění ovzduší doporučuje raději někde mimo velkých městských center. Určitě je příjemné spojit sběr s vycházkou na hory.

bylinky

Ale tak jak my máme své bylinky, tak i jiné kontinenty mají své bylinky, které rostou v jejich přirozeném prostředí. Čím více je národ spjat s přírodou, tím více si váží jejich přirozených produktů. S rozvojem civilizací bylinkářství téměř zaniklo, ale naštěstí se opět obnovuje, a protože vzdálenosti na světě se rozvojem rychlých dopravních prostředků zkrátily, a to ani nemluvíme o rychlosti, s jakou se šíří informace, tak začínáme využívat bylin, které rostou i na, druhé straně Zeměkoule. A tak není divu, že se do našich krajů dostala neznámá rostlina Saw palmetto. Co neznaly naše babky kořenářky, to znají v jihovýchodní části Spojených států a úspěšně používají k léčbě močového a pohlavního ústrojí u mužů. A jak jinak, bylinku tam používali domorodí Indiáni.

bylinky

V našich končinách se doporučuje na močové ústrojí používat třeba brusinky, ale muži, máte-li problémy s pohlavním ústrojím a s erekcí, vyzkoušejte extrakt z této rostliny ve formě tablet. A bude-li mít bylinka na vás příznivé účinky, určitě si to nenechejte pro sebe, ale pochlubte se kamarádům. Mnohdy mají podobné problémy, ale muži se neradi s tímto svěřují. Obnovme naši víru v sílu přírody a bylin. Vždy je to lepší a zdravější možnost než průmyslově vyráběné léky.

Mohlo by se vám také líbit...