Nákupy

Solární sprchu přenosnou užijete u bazénu i při práci na zahradě

Pořídit si na zahradu bazén znamená vybavit jej také řadou příslušenství. K tomu základnímu patří filtrační zařízení, bazénová chemie, krycí plachty, hadice a spojky, skimmery, plováky, teploměry a také zařízení pro ohřev vody. Jedním z nich jsou solární sprchy. Jejich konstrukce je jednoduchá, slunce pouze ohřívá vodu v zásobníku pomocí tepelného záření.

sprchová růžice

Úspora bazénové chemie

Solární sprchy nejsou pouze jednoúčelové výrobky, mohou výborně posloužit zahrádkářům, ale nejčastěji se s nimi přece jen setkáme u zahradních bazénů. Již malé děti jsou při výuce plavání informovány, že se musí před plaveckým výcvikem osprchovat. Hygienické návyky patří k základním krokům využívání umělých nádrží, kde se udržuje voda v čistotě pomocí desinfekčních (obvykle) chlorových prostředků. Chlorová chemie je také osvědčená pro eliminaci většiny mikroorganismů, i když se v poslední době objevují na mnoha místech přírodní biotopy se samočistící schopností.

kachnička na hladině

Pravidelné sprchování před vstupem do bazénu šetří prostředky k desinfekci vody – tablety chlornanu sodného a mořské soli do solinátorů, stejně tak snižuje provoz čerpadla a pískové filtrace, tímto způsobem lze uspořit i několik tisíc korun ročně.

Úspora ovšem přichází v úvahu pouze tehdy, využijete-li solární sprchy přenosné Chlorito, případně instalované napevno. Sestává ze sprchovací růžice, tlakového ventilu (směšovací baterie), přívodu vody zahradní hadicí a objemného zásobníku. Jeho velikost určuje, kolik osob, a jak často bude možné sprchování realizovat během dne. Nejčastěji se jedná o objem 30 litrů, kde se již za několik hodin na slunci voda prohřeje až na 60 stupňů Celsia.

Náklady na pořízení sprchy jsou nízké, již po několika týdnech se začne úspora projevovat na ohřevu vody, který nebude nutné provádět obvyklým způsobem pomocí elektrického bojleru nebo plynové karmy, proč tedy nevyužít energii ze slunce, která je dostupná všem a naprosto zdarma.

Mohlo by se vám také líbit...