PC

Řešení problémů s počítačem.

Určitě jste někdy při užívání svého počítače narazili na problém, který jste vyřešili jednoduše restartováním, nebo drsnějším způsobem: vytažením ze zásuvky. Některé problémy ale tyto naučené "zvyky" nepomohou, nebo nimi můžete problém ještě zhoršit. Téměř každý člověk, který se zabývá opravou počítačů vám doporučí počítač při záseku hlavně nevypínat a už vůbec nevytahovat ze zásuvky. Samozřejmě pouze v některých případech.
Například, když děláme nějakou práci, při které hodně zatěžujeme disk a při tom se ještě v pozadí stahují aktualizace. Může se stát, že disk přestane stíhat a celý systém se začne sekat nebo na chvíli "zamrzne". Pokud si při tomto záseku podíváte na kontrolku disku na počítači, bude svítit. Což znamená, že disk je zrovna zaneprázdněn.
kódování, pc
Měli bychom proto nechat počítač dodělat svou práci a počkat, dokud se neodsekne. Jestli ani počkání nepomůže, potom při neaktivitě disku můžeme zvažovat restart. Co by mohlo způsobit přerušení práce disku? Můžete přijít o důležitá data, nebo zkrátit životnost disku. V extrémních případech může dojít i k nefunkčnosti.
Když vám přestane fungovat pouze program ve kterém pracujete a nemůžete se z něj dostat, stačí pouze přejít d správce úloh (ctrl+alt+delete), kde pak najdeme program, který máme spuštěný (mělo by vedle něj být napsáno "nereaguje") a stiskneme “delete” či "ukončit úlohu". To by mělo váš program ihned ukončit. Pamatujte, že nesmíte zastavovat ostatní akce, které běží na pozadí ve správci úloh. Mohlo by to způsobit, že váš počítač nebude správně fungovat.
práce s pc
Toto jsou takové menší chyby, které se dají jednoduše vyřešit že? Ale váš počítač se může dostat i do složitějších situací, které sami nebudete moci vyřešit. Můžete zkusit využít rádců na internetu, nebo podpory vaší značky počítače. Jedná se o chyby, které doprovází tzv. BSOD-blue screen of death, tedy modrá smrt. To je obrazovka, která se vám ukáže po chybě v počítači a obvykle po ní nebudete moci zapnout pc normálně. Tato obrazovka bude při chybě systému obsahovat kód, který vám pomůže v řešení problémů. Může se jednat o chybu disku, grafické karty, ovladače… Bohužel neukazuje na to, jestli se jedná o chybu softwarovou nebo hardwarovou. To už budete muset zjistit buďto sami pomocí návodů na internetu a zadáváním příkazů do příkazové tabulky, nebo vám s tím pomůže osoba zabývající se opravou počítačů.
Počítače jsou samostatné jednotky s mnoha komponenty a vždy se může stát, že nastane nějaká chyba. Musíte však vědět, že vždy se dá problém vyřešit. Buďto to můžete zkusit sami, nebo práci přenechat odborníkovi.

Mohlo by se vám také líbit...