Business

Rady do života od ikon businessu

John Davison Rockefeller
,,Tajemstvím úspěchu je dělat obvyklé věci neobvykle dobře.“
John D. Rockefeller daroval deset procent z první výplaty svému kostelu. To byla však jen špička ledovce. Zakladatel největší ropné rafinérie své doby – Standart Oil Co. Inc. – ve své dobročinnosti nikdy pokračovat nepřestal. 26. září oficiálně vstoupil do světa businessu. Každý rok pak slavil svůj “osobní den práce,“ který byl pro něj dle vlastních slov ještě zásadnější než narozeniny.
Žena za počítačem
Způsob, jakým se soustředíme na naše úkoly skutečně rozděluje zaměstnance na průměrné a výjimečné. Holistický přístup Vám dovolí soustředit se na více, než jsou výsledky. Ukáže Vám především záměr, smysl, důvod. A v momentě, kdy znáte své “proč,“ se stáváte imunním proti veškerým pochybnostem. Úkoly, které jednomu nepřijdou jako zajímavé, mohou druhého posunout mnohem dál. Najděte své proč.
Podání rukou, dohoda

Walt Disney
,,Nejlepší způsob, jak se do něčeho pustit, je přestat o tom mluvit a začít to dělat.“
Zakladatel Walt Disney Productions se zapsal do historie srdcí mnoha generací. V mládí rád črtal karikatury do školních novin. Přestože mu štěstí nespadlo do klína na první dobrou, nikdy se nevzdal. Z redakcí byl mnohokrát vyhozen, o jeho ilustrace před vznikem myšáka Mickeyho ještě nebyl zájem. Pak se rozhodl založit si svůj vlastní business.
Slýcháme to denně: ,,Prostě to udělej!“ Tato zakletá formulka v sobě skrývá mnoho nepříjemné pravdy. Začít se nikomu nechce, ale úspěšní lidé dlouze nepřemýšlejí. Do úkolu se vrhnou po hlavě a rozhodnou se vytrvat. Věří svým vizím a chystají se je naplnit. Najděte svou vizi.
Potřesení rukou
Hugh Hefner
,,Život je příliš krátký na to, abyste žili život někoho jiného.“
Hugh Hefner se živil jako copywriter pro Esquire. Ač se to zdá neuvěřitelné, pracoval také pro dětský časopis. Dnes jej známe jako zakladatele legendárního časopisu Playboy.
Stejně tak jako v životě, ani v businessu nedělejte věci, které Vám jdou proti srsti. Stůjte si za svým a buďte na svůj názor patřičně hrdí. Toto je Váš soukromý business, neuspokojujte druhé na úkor svých přesvědčení. Zůstaňte sami sebou.

Mohlo by se vám také líbit...