Nákupy

Palubky jako stavební prvek k rychlé a jednoduché přestavbě

Přestavbou podkroví za pomoci podlahových palubek se získá příjemný obytný prostor za rozumné finanční prostředky. Navíc práce se dřevem je voňavá a určitě každý ocení, pokud nemusí po schodech pod střechu nosit tvárnice nebo jiný objemný a těžký stavební materiál. Pro dlouhodobé bezúdržbové užití prostoru a úsporu energií se vyplatí na celý prostor použít silnější podlahové lamely.
Z podlahových palubek se dá relativně rychle položit podlaha, obložit střešní úkosy a vytvořit lehké mezistěny. Dřevo v takovém prostoru vytvoří atraktivní styl a příjemné zdravé klima.

dřevěná podlaha

Podlaha se docela jednoduše ukotví na trámy a vzniklý prostor mezi stropem v přízemí a nově položenou podlahou se nechá volný, aby pod dřevem dobře cirkuloval vzduch. Střešní úkosy se obkládají se shora dolů. Latě, na které se palubky montují musí být v rovině, což se jednoduše zjistí dlouhým hliníkovým zednickým pravítkem. Případné nerovnosti se dorovnají distančními vložkami, které se dají koupit v různých tloušťkách. Palubky s drážkou a s perem se přesně zalícují. K upevnění palubek na stěnu se užijí vruty nebo speciální svorky, které se nasunou na zadní rameno drážky a přibijí se na latě. Svorky se kupují podle tloušťky drážky.dřevěný obklad
Celý interiér dostane svůj neodolatelný vzhled, pokud se dřevo ošetří tak, aby zůstalo světlé a byla zvýrazněna jeho struktura. Pokud je střecha domu v dobrém stavu, v podkroví se nemusíme bát velké vlhkosti, přesto ale preventivně palubky ošetříme speciálním ochranným nátěrem. Stěny nového prostoru je potřeba dobře odizolovat, aby v místnostech nebylo v létě moc teplo a v zimě se úsporně topilo. Naštěstí je i dřevo dobrým tepelným izolantem.
Pokud máme chuť a fantazii, můžeme z širokého sortimentu ukončovacích, přechodových, zvýrazňovacích a zdobných lišt ještě interiéru dodat poslední finálovou úpravu.

Mohlo by se vám také líbit...