Nezařazené

Sklízet zeleninu můžete i na okenním parapetu

Vypěstujte si svou vlastní porci vitamínů, které budou zaručeně dobře stravitelné, budou pocházet ze zdravých a chemicky neošetřených zdrojů, a ještě navíc vás budou stát celkem pár korun!
Možná máte pocit, že dostat se ke zdravé zelenině plné vitamínů, není prakticky možné. Třeba proto, že když si koupíte ovoce a zeleninu z marketu, tak nikdy nevíte, jak byla ve skutečnosti ošetřena. Jenže co máte dělat v případě, když nemáte ani kousek vlastní půdy?semenáče, ředkvičky
A pokud sáhnete po vitamínových preparátech z lékárny, tak to také není velká výhra. Za prvé jsou poměrně drahé. A za druhé není jisté, zda se ve vašem těle vstřebají tak, jak je tomu u látek pocházejících z přírodních zdrojů.
Existuje zde ještě jedna cesta, jak se k pořádné dávce vitamínů, minerálů, vlákniny a jiných důležitých látek dostat. Je to snazší a levnější, a rozhodně vám to nedá tolik práce, jako okopávání záhonů. Stačí, když umístíte biomisku na klíčení semínek na okenní parapet, vložíte do ní semena a budete je pravidelně prolévat vodou.mladé výhonky rostlin

Kde vzít potřebné vybavení?

Na klíčení semínek je jistě skvělé to, že k němu prakticky nic nepotřebujete. To jediné, bez čeho se rozhodně neobejdete, jsou semena, která budete klíčit.
Nicméně pokud své vybavení rozšíříte ještě o praktickou speciálně navrženou nádobu na klíčení, můžete si práci ještě více usnadnit. Podle toho, kolik semen hodláte klíčit, si zvolte buď stohovatelné misky anebo sklenici na klíčení.

Jaký je postup?

Postup je opravdu snadný, a jakmile si celou věc vyzkoušíte, jistě to také sami uznáte.
Nejprve semena důkladně namočte – prostě je ponořte http://www.ddmbilina.cz/inc/getfile.php%3Fid%3D5012 pod vodu, třeba přes noc. Jakmile nabobtnají, vodu slijte. Nadále je prolévejte vodou tak, aby jejich povrch nikdy neoschnul. Když bude nádoba stát na teplém místě s dostatkem světla, brzy se objeví první klíčky, a ty za několik dní můžete sklízet.
Uvidíte, že si na této křupavé zelenině dokonale pochutnáte!

Mohlo by se vám také líbit...