Nezařazené

Není nad solární plachtu

Sotva se venku oteplí, pohltí nejednoho z nás snad i nepřekonatelná touha po koupání se. Samozřejmě nikoliv ve vaně, tu lze používat celoročně bez ohledu na panující roční období a rozmary počasí, ale v zahradním bazénu.
chodidla nad hladinou
„Už se bude napouštět bazén? Už se budeme moci jít koupat? Už se konečně můžeme jít koupat?“ Tak a podobně se nás nejednou ptají naše ratolesti, připomínající svým dožadováním se této venkovní atrakce učiněný kolovrátek. Ptají se do omrzení, hučí do nás horem dolem, chvilku si s tím nedají pokoj. Tedy nedají si s tím pokoj, dokud se zkrátka ten bazén nenapustí a ony nedostanou svolení do něj skočit.
Jenže rodiče nejsou blázni a dobře vědí, že děti nelze pustit do vody, jež se doposud dost neohřála, ba v níž nejednou dosud plují pozůstatky ledové tříště.
Jak jenom to zaonačit, aby byla voda co nejteplejší? Aby už se naše dítka konečně dočkala svého koupání a my dospělí pro změnu neméně vytoužené chvíle klidu.
blondýna pod vodou
Čarovný proutek, jímž bychom mávli a vše vyřešili, nemáme. Nemáme vliv ani na nějaké ty instance tam nahoře, jež o nás podle církve rozhodují, neporoučíme dosud ani větru a dešti, natož teplotě. Takže co počít?
Jedinou možností, jak učinit takovou vodu ve venkovním bazénu co nejdříve teplou, je tak pro nás použití nějaké té solární plachty .
Není to vlastně ve své podstatě nic světoborného. Jedná se zdánlivě o docela obyčejnou plachtu, jež se natáhne přes bazén a jež na rozdíl od plachty skutečně obyčejné nejen chrání vodu před všemožnými dopadajícími nečistotami, ale pomáhá slunečním paprskům tuto vodu i rychleji ohřát a v noci následně brání jejímu příliš rychlému chladnutí. Takže jeden den vodu přihřeje, do rána nenechá zcela vychladnout a…
A konečně jsme se dočkali. Zatímco u sousedů by ještě jeden zmodral zimou ve chvíli, kdy by do jejich bazénu hupnul, u nás už se koupat lze. Díky onomu prostinkému zázraku, jenž se prostě natáhne přímo na vodní hladinu a je to, díky zázraku, jenž je k mání v mnoha barvách; černé, modré,…
Konečně se těšíme na chvíle, kdy se naše děti téměř odstěhují před dům, k onomu bazénu, a doma tak bude konečně klid. A snad nám bude přáno. Protože ani takový ke koupání vhodný bazén ještě záruku klidu neskýtá. Třeba když se k nám kvůli němu seběhnou děti ze širokého okolí, které mají ve vlastních bazénech vodu dosud studenou.

Mohlo by se vám také líbit...