Nezařazené

Měla by se podporovat hlavně lokální mladá tvorba

Nikdo neoživí město tak jako mladí lidé, kteří dělají mladé věci. A ano, možná tam hraje roli chlast, drogy a sex – ale to u každého správného rock’n’rollu. Jestli si myslíte, že vaše dítko ještě v životě nevidělo marihuanu, tak se pletete a jste na omylu. Právě naopak, svatoušci, kteří jsou doma vzorem všech ctností, jsou ti největší hříšníci v okolí, kteří dennodenně vtipkují o sexu, a to je fakt. Ale tady nejde o sex, ale o kulturu (jak řekl Ice-B, frontman skupiny Elektrikkman).
pouliční hudebníci.jpg
A je pravda, že kultura v městech utichla. Pomaličku se to všechno opět probouzí, protože i malé obce zjistily, že jestli si chtějí udržet další generaci mladých lidí pěkně doma, musí se jim život v dané obci uzpůsobit. Vesnické akce už nadále neobsahují jenom starou dobrou cimbálovku a nějaké to vystoupení malých dětí z místní základní umělecké školy, ale také i mladé kapely a hudebníky, kteří jsou celí dychtiví klidně vystupovat i zadarmo.

Města musí znova žít

Socialismus nás vyhnal do našich bytovek a pokojů, kde jsme se užírali. Porevoluční doba nás vyhnala zase až příliš ven, doslova do ciziny. Nyní je čas na to, aby česká města a vesnice opět ožila. Ať už je to pořádání akcí a slavností nebo jenom zprostředkování nějakých míst, kde se lidé mohou sejít. Vždycky se vyplatí mít něco, co zpestří život denní rutiny. A že se vždycky někdo najde, komu se to nelíbí? Ať si trhne nohou, v zájmu obecného blaha to bude muset přežít, morous jeden.
hráč na saxofon.jpg

Podporujeme mladé a nadané

I kdyby stál uprostřed pódia polonahý blázen a tloukl do bubnu, tak pokud to lidi zaujme, nemělo by se to omezovat. Ať dají obce i města prostor někomu mladému, kdo to tam rozvíří. Život se musí točit. A chápou to i obce – bez mladé generace nebude jednou staré generace, která by se tam usadila. Pokud je obec mrtvá kulturně, bude brzy mrtvá i fakticky. Tak to prostě je. A kam že vlastně vyrazit za kulturou? vám ihned „střelí“ pár tipů!

Mohlo by se vám také líbit...