Nákupy

Kde se vyplatí nakupovat?

Nákupy, ty jsou potřebné pro náš život. Musíte kupovat potraviny, někdo nakupuje semínka, aby je mohl pěstovat. A i tak toho není dostatek. Stejně tak potřebujeme nakupovat tekutiny, oblečení, ale i nábytek, dům, jednoduše cokoliv. Musíte se smířit s tím, že vás nákupy budou pronásledovat celý život. Jak si ale ulehčit nakupování, získat zboží levněji a nemuset každý den lítat pro to, co jste zapomněli?

ulička obchodu s potravinami

            Samozřejmě si musíte udělat seznam, bez kterého to nejde. Pokud jej budete psát průběžně a hned, jakmile si na něco vzpomenete, nemůžete nic pokazit. Když jej máte, můžete vyrazit.

            Nejlepším způsobem nakupování je jednotýdenní nákup. Jednoduše pouze jednou týdně vezmete auto a zajedete nakoupit. Nojo, jenže obyčejný supermarket není zrovna tím, který byste potřebovali pro svůj nákup. Opravdu výhodně se dá nakoupit v Makru. Je to obchod pro podnikatele, proto musíte sehnat kartičku na vstup. Zde poté nakupujete po balících. Cenově si v některých oblastech opravdu ulehčíte, navíc se setkáte s kvalitními a levnými potravinami. Musíte si zkontrolovat cenu, jejíž reálná hodnota j vypsaná malým písmem pod velkou cenovkou. Pokud jste plátci DPH. Ovšem výhodná balení, ať už jsou větší, nebo je jich více zabalených v jednom, je tu opravdu dost. Navíc vše jen naložíte do auta, odvezete domů a složíte do spižírny. A týden budete hledat potraviny místo v obchodě ve svém domě. A případný nákup drobností vám již tak dlouho trvat nebude.
vršky plechovek

            Dále se dá nakupovat výhodněji i v Globusu, kde prodávají často poměrně velká balení, která nevyužijete, pokud nakupujete častěji. Ovšem Globus je takovým menším neobjeveným rájem pro větší nákupy. Ušetřit zde můžete nákupem některých surovin, které jsou pod štítkem Globus, a přesto jsou pravděpodobně kvalitnější než od známých klasických značek. Stačí tyto prostory jen objevit. A nebojte se využít nový způsob placení skrze jejich skenery.

Mohlo by se vám také líbit...