Nezařazené

Dávejte pozor při online platbách

V případě nákupu přes e-shop si ověřte, zda je internetový obchod, kde se chystáte nakupovat dostatečně důvěryhodný. Přečtěte si třeba recenze a zkušenosti od jiných zákazníků.
prodej přes pc
Nakupování zboží přes internet je velice lákavé. Ušetříte nejen spoustu času, ale zboží můžete vybírat také z pohodlí domova. Buďme, ale obezřetní při platbách a snažme se dodržet několik důležitých zásad pro bezpečné placení. Zbystřete pozornost například v případě, kdy při konečné platbě budete nuceni zadat PIN k vaší kartě. V takovém případě se jedná určitě o podvod. Při využívání internetového bankovnictví používejte vždy bezpečný počítač a spolehlivé antivirové programy. Nastavte si limity na svých kartách a odesílání oznámení o platbách provedených vaší kartou.
e učení
Chraňte své identifikační číslo a PIN. Raději si tyto údaje nezapisujte. Pokud tak učiníte, nezapisujte si PIN například do zápisníku nebo mobilního telefonu. V případě ztráty je pravděpodobné, že nálezce může tyto údaje zneužít dříve, než si stačíte kartu zablokovat. Používejte složitější PIN a občas ho pro jistotu změňte.
Chraňte svůj mobil v případě, že si necháváte zasílat autorizační kódy SMS zprávou.  Zvyšte si zabezpečení autorizačních zpráv. Některé banky nabízí zasílání šifrovaných autorizačních klíčů.
Používáte-li čipovou kartu, uvědomte si, že elektronický podpis nahrazuje váš vlastnoruční. Chraňte jej před zneužitím třetí osobou. Neponechávejte čipovou kartu bez dozoru.
Neplaťte platby z nedůvěryhodných nebo veřejných počítačů, které jsou k dispozici více uživatelům. – třeba v internetových kavárnách. Chraňte svůj počítač proti virům a spamům. Pravidelně tyto programy aktualizujte.
Neotevírejte nedůvěryhodné emaily s podezřelým předmětem a obsahem, který vás nabádá k platbě. Banky takovýmto způsobem údaje nikdy nepožadují. Neprovádějte platby z účtu, kde máte uloženu velkou finanční částku.

Mohlo by se vám také líbit...