Nákupy

Užívání Poppers má svá pravidla, podobně jako konzumace alkoholických nápojů

Především bychom si měli ujasnit, že není přípustné užívat je vnitřně. Při požití v kombinaci s kyselinou chlorovodíkovou v žaludku vzniká směs toxických látek, které mohou způsobit i fatální selhání životně důležitých orgánů. Lékaři doporučují při náhodném požití vypít sklenici mléka (neutralizátor), případně vyvolat zvracení a vyhledat okamžitě lékařskou pomoc, nejlépe telefonní bezplatnou linkou 155.
Jde také o velmi těkavou látku, hořlavinu první třídy, která je nebezpečná při kontaktu s kůží. Nedoporučuje se tedy při používání preparátů kouřit a pracovat s otevřeným ohněm (zapalovač cigaret, kuchyňský plynový sporák, grilování na párty apod.)

děvče

Samotná aktivní látka je derivát nitritu. Působí v těle tak, že uvolňuje hladké svalstvo (nezávislé na lidské vůli, např. konečník). Zároveň se uvolňují, rozšiřují a zprůchodňují cévy, což přináší zmírnění křečí a stahů, lidé se cítí méně napjatí a prožívají veškeré pocity intenzivněji. Rozšíření cév je však kompenzováno vyšší srdeční frekvencí, aby srdce zvládalo zásobovat všechny tělesné buňky kyslíkem. Látka sama o sobě není nebezpečná, nebezpečí vzniká sekundárně zrychlenou srdeční akcí u lidí s nemocným srdcem (poruchy srdečního rytmu), s nízkým krevním tlakem, s chudokrevností, a u cévních chorob.

Z tohoto důvodu se nesmí vzájemně kombinovat Poppers s dalšími léky a stimulanty na bázi ovlivňování krevního oběhu. Zakázané jsou další aplikace Viagry, Extáze, alkoholických nápojů. Dostatečná krvetvorba je předpokladem pro používání nitritů, ty totiž mění hemoglobin v těle na methemoglobin, který blokuje přenos kyslíku, což se u některých lidí bez dostatečné výživy (zejména kyselina listová, vitamín B12) může projevit např. bolestmi hlavy.

Známe 3 základní druhy Poppers

Iso-propylnitrity. Používají se pro nejměkčí typy preparátů, např. Manscent. Většinou příjemně voní a jsou natolik jemné, že nemají takřka žádné vedlejší projevy. Nevýhodou je, že jsou extrémně hořlavé, pozor tedy na zapálenou cigaretu v jejich blízkosti.

Iso-butylnitrit. Využívá se ve většině ostatních typů, včetně známého a rozšířeného Rush. Nástup efektu je rychlý, jde o silnější látku. Doporučuje se užívat zpočátku opatrně a postupně.

modelka

Amylnitrity. Patří k nejsilnějším a na trhu je známe pod názvy Puregold, Amsterdam, Kix, nebo Jungle-juice. Obecně se doporučuje začínat od slabších a postupovat k silnějším. Předávkování vám hrozí jak u Poppers, tak i u alkoholu, platí tedy zásadní pravidlo rozumného užívání a dodržování doporučení uváděných výrobcem.

Mohlo by se vám také líbit...