Nezařazené

Rozchod kvůli tchyni?


Najít si partnera, kterého pokládáte za vaši životní lásku je nádherná výhra v životě, kterou se můžete chlubit. O něco větší vzácností je však najít dobrou tchyni, se kterou budete vycházet a která vám bude s jejím synem opravdu fandit. Najdou se bohužel i takové, které se snaží snaše život znepříjemnit tak, jak jen to jde a později vás přivést do situace, kdy budete přemýšlet nad ukončením vašeho (jinak spokojeného) vztahu.

dvojice afričanů

Bojovat s ní nebo „kamarádit“?

To je těžká otázka a nelze na ní jednoznačně odpovědět. Musíte sama zhodnotit, jaký typ tchyně máte doma, a jestli je možné na vašem vztahu něco změnit nebo nikoli. Pokud se jedná o dočasnou záležitost, kdy se jednoduše neshodnete na několika věcech, nejedná se o nic strašného. Tchyně bude mít vždy nějaké výhrady vůči své snaše, tak jako vy k ní. Je to proces, který je nastavený v každé domácnosti stejně a někdy postačí, když budete brát věci s nadhledem a ne příliš k srdci.
máma námořníka

Jestli se váš problém však vymyká všemu, co od spokojeného vztahu očekáváte, je na místě dělat si obavy z toho, co bude dál. V některých případech se rozchod dá pokládat jako jediné řešení, které svým způsobem osvobodí všechny od věčných konfliktů, mějte ale na paměti, že pokud se k tomuto kroku unáhlíte, dáte korunu vítězství na hlavu vaší tchyni.

Názor vašeho partnera o všem rozhodne

V případě, že vaše konflikty a rozdílné názory dospěly do stádia, kdy uvažujete nad rozchodem, měly byste o tom povědět vašemu partnerovi. Ve své podstatě je to právě on, který může něco změnit. Neměly byste mít obavy z toho, jak zareaguje, jde přece i o vás jako o pár, který by měl držet pohromadě v každé situaci. Z logického hlediska, by se měl postavit na vaši stranu a udělat maximum proto, aby vám jeho maminka komplikovala život – co nejméně.

Nepožadujte po něm však, aby se svou maminkou vedl válku!

Může se totiž stát, že se to obrátí proti vám a váš vztah stejně jednou díky tomu, bude procházet krizí nebo možná i rozchodem.

Mohlo by se vám také líbit...