Nákupy

Pojďte si hrát ven!

Stále častěji slýcháme, jak je nová generace dětí závislá na mobilech, počítačích, televizích a dalších elektronických vymoženostech, které je drží doma. Děti tak celé dny prosedí, aniž by vyvinuli jakoukoliv pohybovou aktivitu. Pokud se je rodič pokusí poslat ven, zpravidla se setká s odporem typu: A co bychom tam jako dělali? Vyvraťme jim tento argument zábavnými hračkami, díky kterým se ven budou těšit.

Pořiďme jim například indiánské teepee nebo alespoň jeho zmenšeninu. Teepee je klasickým obydlím indiánů a jedná se o kuželový stan, který bývá v originále vyráběn z bizoní kůže. V dětské verzi se jedná o trochu modernější materiál, ale ani jím děti jistě nepohrdnou. Vždyť hra na indiány patří k jedné z nejoblíbenějších. Pokud jim ke stanu pořídíte ještě výbavu, jako je tomahavk, čelenka, luk s šípy či nůž, může se tato hra venku stát velmi oblíbenou. A vy ještě budete rádi, když se dítko dostaví alespoň k večeři.

teepee

Evergreenem převládající již století je pískoviště. Samozřejmě, že nestačí pouze nějaká ta ohrádka s pískem uvnitř, ale je třeba pořídit vhodné vybavení v podobě kyblíků, báboviček všemožných tvarů, lopatky, hrábě a další. Nemusíte zůstávat pouze u maličkostí, pořiďte jim klidně nákladní auta, v nichž pak budou moct písek sami převážet.

Malé děti rádi pomáhají svým rodičům se zahradnickými pracemi. Pro tento účel se jistě budou hodit dětská kolečka z plastu, konvička pro zalití záhonu, hrábě pro shrabávání listí a další zahradní náčiní. Dnes již pořídíme i modernější nástroje, jako například sekačku na trávu. Pokud vy nebo vaše drahá polovička rádi něco kutíte, nezapomeňte ani svému dítku pořídit bednu se šroubovákem, kladívkem, maticemi a dalším nářadím.

indian-4523526_960_720

Jednotlivce a hlavně kolektiv pak nadchne jedna jediná pomůcka, jejíž pořizovací cena nemusí být nijak vysoká. Je jí míč, který nabízí opravdu širokou škálu možností jeho využití.

Pokud ale zahradu nevlastníte, nezoufejte. Stejně jako kdysi my, také naše děti ocení kousek křídy a možnost svými výtvarnými díly pokreslit chodníky v blízkém okolí. Nebo si s její pomocí nakreslí panáka či šneka a touhle hrou se zabaví klidně na celé odpoledne.

Mohlo by se vám také líbit...