Nezařazené

Není pračka jako pračka

Možná vám výběr pračky přijde jako zanedbatelná věc ale musíte si uvědomit, že pračka bude váš parťák pro několik dalších let a proto je důležité se pořádně zaměřit na její výběr. Na co konkrétně se zaměřit?
pračky v prádelně
1.      Změřte si prostor na pračku
Do dneška mám v paměti, jak jsme si do bytu kupovali svoji první pračku, když jsme se pár let na to stěhovali do vlastního bydlení, zjistili jsme, že naše milovaná pračka se nevleze do koupelny v domě, který jsme zrovna koupili. A co teď? Jako první, ještě před nákupem pračky, si změřte prostor, který je pro pračku určený. Počítejte s menším nadměrkem skrz pohyb pračky při ždímání. Sice pokud budete mít pračku dobře vyváženou tak, by se pračka pohybovat neměla, ale nedá se na to 100% spolehnout.
Podle prostoru na pračku si určete, jakou pračku budete chtít koupit. Pračky s předním plněním jsou z pravidla širší a pračky s horním plněním jsou užší ale zase vyšší.
2.      Podívejte se na testy praček
Testy spotřebitelského zboží jsou v současné době dostupné všem a je dobré si je přečíst. Pokud si chcete koupit novou pračku, tak aby něco vydržela, pak si je určitě projděte. Zjistíte, které značky jsou nejméně poruchové, které jsou v dobrém poměru cena/výkon.
růžové prádlo v pračce
3.      Na co se zaměřit při výběru pračky
Jsou věci, které si můžete před nákupem pračky pohlídat. Především si pohlídejte, jaké programy daná pračka má, a jaké využijete. Dnešní pračky jsou většinou hodně ekologické a programy šetří vodu i energii, jsou ale o dost delší než jste u starších praček zvyklí. Pohlídejte si, že pračka má program na běžné prádlo, syntetiku, bavlnu, vlnu, jemné prádlo, některé pračky obsahují i program na odstranění zvířecích chlupů nebo speciální program pro praní dětského prádla.
4.      Chcete i sušičku?
Pokud chcete pračku se sušičkou v jednom, pak vězte, že výběr pračky není tak jednoduchý. Pračky se sušičkou totiž mají jeden nedostatek. Většinou totiž neusuší tolik prádla, kolik ho vyperou a spotřeba energie je vyšší. Pokud tedy perete běžné množství prádla, pak musíte prádlo ještě dosušit někde mimo, nebo prát menší množství prádla.

Mohlo by se vám také líbit...